99370768
Дім і сімʼя

Агротехніка вирощування колоновидних саджанців слив

Колоновидні сливи стають дедалі популярнішими серед садівників України завдяки своїй компактності, високій врожайності та декоративному вигляду. При виборі сорту важливо враховувати кліматичні умови, особливості ґрунту, стійкість до хвороб і термін дозрівання плодів.

Вибір та підготовка місця посадки

Колоновидні сливи потребують хорошого освітлення. Для їхньої посадки найкраще обирати сонячні ділянки, де дерева отримуватимуть не менше 6-8 годин прямого сонячного світла на день. Достатнє освітлення сприяє активному росту, закладанню плодових бруньок і поліпшенню смакових якостей плодів.

Сильні пориви вітру можуть пошкодити крону і стовбур молодого деревця. Тому бажано розміщувати дерева в захищених місцях, наприклад, поруч із парканом або будівлями, які створюють природну перешкоду для вітру.

AD_4nXe37rlHD4STQFQutIm-kbaRv_z1Feyxz3pGF0QeKe-DTxbjjqKlK4HpA7rKSAKT9C-__IDO-fKvdC1A1w54MDCig4TfyY9Lz3jbw6WwFhRVfosdpieW-4XKL_t48f84v8ohFqkK_w?key=3835zrth6FlTC0IFTYe59fNp

Для посадки колоновидної сливи викопують яму діаметром 50-60 см і глибиною 40-50 см. Якщо ґрунт бідний, яму роблять глибшою і ширшою, щоб внести поживну суміш.

На дно ями кладуть шар дренажу (керамзит, гравій або биту цеглу). Потім готують поживний субстрат:

  • 2 частини садової землі;
  • 1 частина перегною або компосту;
  • 1 склянка деревної золи;
  • 50 г суперфосфату.

Потім яму заповнюють водою (приблизно 10 л) і дають волозі впітатися. Це створить комфортні умови для кореневої системи саджанця. Саджанець розміщують в ямі так, щоб коренева шийка перебувала на рівні ґрунту. Коріння акуратно розправляють і засипають підготовленою сумішшю.

При груповій посадці колоновидних слив дотримуйтесь відстані 60-100 см між деревами.

Вибір правильного сорту колоновидної сливи

При виборі колоновидної сливи для посадки в Україні слід враховувати кліматичні умови регіону і цілі вирощування.  Професійні розплідники, що займаються вирощуванням плодових культур, такі, наприклад, як «Ідея Сад» пропонують у своєму каталозі https://idea-sad.com.ua/ua/catalog/kolonovidna-sliva різні сорти.

AD_4nXcBHcgCfDXqyjZgrD2uew2tyafgM3P6gpGLgTaSgkIL0-DXK-XMk_Rpm3oPP5Nb7miQHbHqBUjAE31DxZeqHvj_Xe8kKVvlFZQVIFVX6i_mtf0yPCE74h1EXJ76K9cMq76bwihJcg?key=3835zrth6FlTC0IFTYe59fNp

Ось деякі з них:

  • Блю Світ – цей сорт відрізняється середнім терміном дозрівання і високою стійкістю до захворювань. Плоди Блю Світ мають насичений фіолетовий колір, солодкий смак і соковиту м’якоть. Вони чудово підходять як для свіжого вживання, так і для переробки;
  • Імперіал – цей сорт середнього терміну дозрівання характеризується високою врожайністю і середньою зимостійкістю. Імперіал підходить для вирощування в більшості областей України, але в північних регіонах може потребувати укриття в зимовий період;
  • Мірабель – цей сорт пізнього терміну дозрівання відомий своїми невеликими, але неймовірно смачними плодами яскраво-жовтого кольору, які широко використовуються для приготування джемів і компотів. Мірабель вирізняється високою стійкістю до захворювань і хорошою адаптацією до кліматичних умов України.

Весінній період посадки та подальший догляд за колновидною сливою

Весняна посадка колоновидних слив в Україні має низку особливостей, які необхідно враховувати для успішного вкорінення і розвитку рослин.

Перед посадкою важливо правильно вибрати саджанець: оптимальний вік – 1-2 роки, адже такі деревця швидше адаптуються до нових умов. Слід звернути увагу на стан кореневої системи, його коріння має бути вологим, без ознак пересихання чи пошкоджень.

Ранньою весною дерева підгодовують азотними добривами (сечовиною або аміачною селітрою), щоб сприяти активному росту пагонів. У період цвітіння і зав’язування плодів вносять фосфорно-калійні добрива, які поліпшують якість врожаю.

AD_4nXdzrHJuvjr9Nl9MMagyfUzat_vURsKEHZ9GLKgfa1wB_3rQwhPPU0hWXvbc901YN0xLgAB7nMUYcrEdWjmMo8-ONwWSoab3CgkhTQA48p96Y8FQ-L6WDG19pfPugoExnc7TrfOYqA?key=3835zrth6FlTC0IFTYe59fNp

Восени додають органіку (перегній або компост), щоб зміцнити кореневу систему перед зимою.

Навесні дерева обробляються фунгіцидами для профілактики грибкових захворювань (наприклад, мідним купоросом або бордоською рідиною). Проти шкідників (попелиці, плодожерки) застосовуються інсектициди або біологічні препарати.

При дотриманні всіх агротехнічних рекомендацій дерева швидко адаптуються, добре ростуть і вже через 2-3 роки починають приносити перші врожаї.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button