99370768
Авто

Як видалити фільтр сажі правильно: механіка і прошивка

Механічне видалення сажового фільтра (DPF) на дизельних автомобілях – це процедура, спрямована на фізичне усунення цієї деталі з системи вихлопу. Найчастіше на неї йдуть власники машин, коли фільтр забитий настільки, що його очищення або регенерація вже неможливі, а заміна занадто дорога.

Як відбувається механічне видалення деталі

Механічне видалення сажовика – це цілий комплекс робіт, що вимагають досвіду й акуратності.

Насамперед автомобіль заганяють на підйомник або в сервісну яму. Знімається вихлопна система або її частина, де встановлено фільтр. У більшості випадків він являє собою металеву «банку» з керамічним сотоподібним наповнювачем. Цей елемент затримує частинки сажі та інших твердих забруднювачів, але з часом забивається, особливо за умови коротких поїздок або низької якості палива.

AD_4nXf6nosbpLQaiWwtN4GyhPwFDncoB8-lYo7Um7uO_tGfXKKCfnyL264BG0k8q0VaUeW1yQHcApWknQ3c5yBX4GFNjvvbf6LD6A2El6u0148sDGnEU1vWM_Tx1EjzsVJBP6kxBgDozQ?key=oKCPJ9cC5ffdb_x2fSRfqSTO

Після демонтажу фахівець розкриває корпус фільтра. Потім керамічний елемент видаляється повністю. Видалення сажового фільтра робиться обережно, щоб не пошкодити корпус, оскільки після процедури він буде заварений назад і знову встановлений на автомобіль.

Деякі майстри замість видалення фільтра з корпусу виготовляють вставки або прямоточні труби, які встановлюються на його місце. Це дає змогу зберегти заводський зовнішній вигляд системи, але повністю виключити опір вихлопним газам.

Після видалення керамічного блоку корпус зачищається і зварюється назад, після чого встановлюється на автомобіль. Але на цьому процес не закінчується: необхідно також виконати програмне вимкнення DPF в електронному блоці управління двигуном, інакше ЕБУ продовжить намагатися ініціювати регенерацію і видаватиме помилки.

Чому необхідне програмне вимкнення (DPF OFF) після видалення сажового фільтра?

Після демонтажу сжовика ЕБУ автомобіля продовжує «думати», що він встановлений. У його алгоритмах прописаний цикл періодичних регенерацій, коли паливо впорскується додатково для пропалювання відкладень. Якщо DPF фізично вже немає, але система все одно ініціює регенерацію, це спричиняє:

  • додаткову витрату палива;
  • сильний перегрів вихлопної системи;
  • потенційні ризики пошкодження турбіни або каталізатора.

AD_4nXclKh0qWdFbOXyMwr9e5RlfbGXOc7Zojyh63tIqBCM-nvi6xhcHtjQxVBE4vdiGFthvS7F0U-PN0nw9qM5aGLfocoOy0gBK7qXNDCYYM9ptoVSjoFvXf6y-ETapJdJ9v8kU7wMi?key=oKCPJ9cC5ffdb_x2fSRfqSTO

За відсутності програмного вимкнення на панелі приладів постійно горітиме помилка Check Engine, а блок управління почне:

  • фіксувати збої та аварійні режими;
  • обмежувати тягу і знижувати потужність двигуна.

Це не тільки погіршить динаміку, а й призведе до неприємних ситуацій під час обгону або руху на високій швидкості.

Сучасні дизельні мотори побудовані на точній роботі системи впорскування і контролю вихлопу. За відсутності DPF і без його програмного вимкнення блок керування намагатиметься коригувати паливні карти і суміш залежно від «заповнення фільтра», якого вже немає. Це призведе до:

  • неправильної роботи мотора;
  • підвищеної витрати палива;
  • ризику закоксовки клапанів EGR.

AD_4nXdl44BxaDer5iU3j8U73pzEUP4f35O-qafiYy3lkySw_8nchgC0CI8EqkdVohU4BpZYpRqtr6TmX2L4f4JMD9C1363lUAqjJVpfzCENDcMkH9TKqhiMaXlejjzfKV9_IaS2dGTS?key=oKCPJ9cC5ffdb_x2fSRfqSTO

Також важливо відзначити, що коректне програмне відключення DPF не просто вимикає функцію регенерації. Спеціаліст прибирає всі пов’язані з ним діагностичні карти, деактивує моніторинг тиску і температури в системі вихлопу, коригує цикли впорскування і переводить блок управління в режим роботи без сажовика.

Цей спосіб дає змогу подовжити ресурс двигуна і турбіни, прибрати надлишкові навантаження і позбутися постійних проблем із помилками. Головне – довіряти цю процедуру професіоналам, які не тільки видалять деталь фізично, а й грамотно перепрошиють ЕБУ, забезпечивши коректну і безпечну роботу дизельного двигуна на довгі роки.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button